سلامتی

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) چیست؟

هیالورونیک اسید چیست

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) چیست؟

هیالورونیک اسید یک مولکول قندی است که به طور طبیعی در بافت های مختلف(پوست، مایع مفصلی مفاصل، بافت همبند) تولید می شود و تشکيل دهنده ماتریس پوست است.

هیالورونیک اسید از فاکتور های طبیعی مرطوب کننده Natural Moisturizing Factor(NMF) است که تا 1000 برابر وزن خود آب جذب کرده و آن را به پوست انتقال می­دهد و باعث حفظ و نگهداری روطوبت در بافت‌های پوست می‌شود.

هیالورونیک اسید مسئول هیدراتاسیون بافت و ثبات بافت است و به عنوان منبعی جهت حفظ ساختار پوست باعث صاف نگه داشتن پوست می­شود، البته نگران کلمه اسید نباشید زیرا مانند سایر اسیدها مانند گلیکولیک اسید لایه برداری نمی­کند اما یک ماده ایده آل بعد از لایه برداری پوست است.

اگر هیالورونیک اسید بطور طبیعی در پوست ما وجود دارد پس چرا به آن نیاز داریم؟

هیالورونیک اسید بطور طبیعی در بسیاری از بافت های همبند، از جمله پوست وجود دارد که باعث حفظ و نگهداری آب در بافت های بدن می­شود. به دلایلی مختلفی از جمله افزایش سن، آلودگی هوا و یا مصرف سیگار مقدار آن کاهش یافته و باعث پیری پوست می­شود. در پوست افراد جوان هیالورونیک اسید به وفور یافت می­شود، اما با افزایش سن به علت کاهش هیالورونیک اسید پوست دچار کم آبی می­شود.

خوشبختانه پذیرش پوست نسبت به فرآورده های حاوی هیالورونیک اسید بالا است .

چگونه می توانم اسید هیالورونیک را در پوست خود تقویت کنم؟

علاوه بر تغذیه پوست با سرم ها و کرم های اسید هیالورونیک، بعضی مکمل ها و مواد غذایی(مانند هندوانه و اسفناج) می‌توانند به تقویت اسید هیالورونیک کمک کنند.

کرم- ژل آبرسان ماموریتا حاوی هیالورونیک اسید نانو سایز است که وزن مولکولی کمی و نفوذ پذیری بالایی به پوست دارد در نتیجه پوست را هیدراته کرده و مانع از پیری زودرس می­شود و یک ماده ایده آل بعد از لایه برداری پوست است، بنابراین با مصرف کرم-ژل آبرسان ماموریتا از این جاذب طبیعی رطوبت بهره ببرید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *