سلامتی

سدیم پیرولیدن کربوکسیلیک اسید (Sodium PCA)

سدیم پیرولیدن کربوکسیلیک اسید

سدیم پیرولیدن کربوکسیلیک اسید (Sodium PCA) چیست؟

سدیم پیرولیدون کربوکسیلیک اسید(Sodium PCA) ، یک مشتق آمینواسیدی است که با نام اسید پیروگلوتامیک نیز شناخته می‌شود سدیم PCA که در پوست ساخته می‌شود بخشی از فاکتور مرطوب کننده طبیعی پوست (NMF) است که بطور طبیعی در لایه‌های شاخی پوست وجود دارد؛ سدیم PCA چندین برابر وزن خود، رطوبت پوست را حفظ  می‌کند.

  • آیا سدیم PCA ضد چین و چروک است؟

سطح طبیعی سدیم PCA در پوست شما با افزایش سن کاهش می‌یابد. محصولات مراقبت از پوست حاوی سدیم PCA می‌توانند مقادیر از دست رفته را جبران کنند. سدیم PCA به عنوان هموکتانت عمل کرده و با جذب آب از محیط حتی هنگام دوش گرفتن، آب را در پوست شما حبس کرده و در نتیجه پوست شما هیدراته و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

استفاده از آبرسان های حاوی سدیم PCA میزان آن را در پوست افزایش داده و مانع ازدست رفتن رطوبت می­شود و علایم پیری پوستی را کاهش می­دهد تا پوست ظاهری شاداب‌تر پیدا کند.

  • آیا سدیم PCA ضد التهاب است؟

بله موثر است. در سطح پوست بدن و صورت ما باکتری های مفیدی زندگی می­کنند که به آن فلور نرمال می‌گویند؛ یکی از فواید فلور نرمال پوست افزایش سطح ایمنی پوست در برابر پاتوژن‌ها، عوامل بیماری زا و آلودگی‌ها است. سدیم PCA با تقویت فلور نرمال پوست می‌تواند از ایجاد التهابات پوستی جلوگیری ­کند.

کرم-ژل آبرسان ماموریتا به علت دارا بودن سدیم PCA مانع ازدست رفتن رطوبت می­شود و علایم پیری پوستی را کاهش می­دهد تا پوست ظاهری جوان تر پیدا کند و  با تقویت فلور نرمال پوست از ایجاد التهابات پوستی جلوگیری می‌کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *