سلامتی

دکسپانتنول چیست؟

دکسپانتنول چیست؟

فرم الكلی فعال اسید پانتوتنیک با نام دکسپانتنول، پیش‌ساز ویتامین B5  است. این پروویتامین محلول در آّب به دلیل پایداری بالا در محصولات و همچنین نفوذ مناسب به لایه‌‌های پوست استفاده می­شود. این ماده قابلیت جذب آب و نگهداری آن را داراست، به همین دلیل بیشتر به عنوان یك هموكتانت مطرح است و چون آب، ماده طبیعی حالت دهنده پوست و مو است، این پروویتامین می‌تواند در فرآورده های پوست و مو، نقش مهمی را ایفا كند.

دکسپانتنول اگر به صورت موضعی استفاده شود، فواید زیادی برای پوست دارد، رشد و نمو سلولی را تسهیل نموده و به سلامت پوست و مو كمك می‌نماید و باعث بهبود سریع‌تر التهابات پوست می­شود و  به تسکین خارش و ترمیم پوست در اگزما، زخمهای ‌سطحی نیز کمک می­کند.

فواید دکسپانتنول برای پوست چیست؟

پرو ویتامین B5 آبرسانی به لایه های شاخی پوست را بهبود می­بخشد و از دست رفتن رطوبت جلوگیری می­کند در نتیجه باعث نرمی و افزایش الاستیسیته پوست می‌شود، خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی خوبی به پوست می دهد و به راحتی در پوست نفوذ می‌کند و عملکرد آن در کنار اسید هیالورونیک، گلیسیرین تقویت می­شود.

 به دلیل اثرات نرم کنندگی بالا برای پوست‌های خشک، خارش دار و حتی دارای حساسیت بسیار مناسب است. از دکسپانتنول به عنوان کاهنده التهابات پوستی ناشی از نیدلینگ(فرو رفتن سوزن در پوست)، لایه برداری، لیزر نیز استفاده می‌شود. از مزایای دیگر این پروویتامین فعال کردن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه ترمیم پوستی است. دکسپانتنول پوست تحریک شده و لکه دار را تسکین می‌دهد.

کرم-ژل آبرسان ماموریتا حاوی پروویتامین B5 یا دکسپانتنول است که رشد و نمو سلولی را تسهیل نموده و علاوه بر  کمک به سلامت پوست، باعث بهبود  سریع تر التهابات پوست، تسکین خارش و ترمیم پوست در اگزما می­شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *