سلامتی

 محصولات آرایشی بهداشتی وگان چیست؟

محصولات آرایشی بهداشتی وگان چیست؟

وگانیسم فلسفه و سبکی از زندگی است که می‌کوشد تا جایی که امکان دارد و عملی باشد، همه انواع استثمار و ظلم به حیوانات برای تهیه غذا، پوشاک یا هر هدف دیگری را کنار بگذارد و در نتیجه توسعه و پیشرفت استفاده از جایگزین های بدون حیوانات به نفع حیوانات، انسان ها و محیط زیست را ارتقا دهد.

از نظر رژیم غذایی، وگان بودن به معنای کنار گذاشتن تمام مواد غذایی است که به طور کامل یا جزئی از حیوانات مشتق شده‌اند. اما این موضوع تنها در رعایت یک رژیم غذایی خاص خلاصه نمی‌شود و راه های زیادی برای پذیرفتن زندگی وگان وجود دارد. یکی از این راه ها، استفاده از محصولات آرایشی-بهداشتی وگان است؛ اما اصلا چه محصولاتی وگان هستند؟

محصولات آرایشی وگان، فاقد هرگونه ماده با منشاء حیوانی یا مشتقاتی از آنها هستند که در تولید آنها مواد مرسوم با منشا حیوانی مانند عسل، موم زنبور عسل، لانولین، کلاژن، الاستین و غیره با موادی که از گیاهان یا مواد معدنی به دست می‌آیند جایگزین می‌شوند. این مواد، با اینکه از حیوانات زنده تهیه می‌شوند و لزوماً منجر به مرگ آنها نمی‌شوند اما در هر حال ممکن است در فرایند فراوری‌شان، موجودات زنده آسیب ببینند. اما قیمت کمتر و دسترسی آسان از دلایلی هستند که بسیاری از برندهای تجاری موجود در بازار، به استفاده از این مواد اولیه روی می‌آورند.

محصولات وگان از مزایای بسیاری برخوردارند؛ از جمله اینکه:

با پوست ما سازگارتر و ملایم‌ترند و معمولا اثرگذاری بهتری دارند، انتخاب بهتری برای محیط زیست هستند و به شما در داشتن سبک زندگی بهتر و تبدیل به یک مصرف‌کننده آگاه‌تر و با وجدان کمک می‌کنند. اما تولید محصولات آرایشی بهداشتی با استانداردهای وگان معمولا هزینه‌های بیشتری دارند.با این حال، این اصطلاح خیلی از اوقات با کلمه cruelty-free در محصولات آرایشی بهداشتی اشتباه گرفته می‌شود. cruelty-free به این معنی است که هر آزمایش حیوانی در هر مرحله از فرآیند تولید یک فراورده ممنوع باشد. در حالی که برچسب وگان روی یک محصول، ترکیبات آن را توصیف می‌کند نه فرآیند تولید آن را.

البته باید توجه داشت که لزوما هر محصولی که cruelty-free باشد، وگان نیست؛ و بالعکس، هر محصول وگانی هم ممکن است cruelty-free نباشد. اما محصولات برند ماموریتا، همگی هم وگان هستند و هم cruelty-free. ماموریتا دارای گواهی معتبر بین المللی محصولات آرایشی بهداشتی وگان Biorius  از کشور بلژیک است تا شما و عزیزانتان کمال اطمینان را از با کیفیت و طبیعت‌دوست بودن محصولات داشته باشید.

با انتخاب ماموریتا، در به وقوع پیوستن آینده ای که در آن طبیعت به منظور گسترش صنعت زیبایی آسیب نمیبیند، سهیم باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *