سلامتی

خواص شگفت انگیز کره کاکائو برای پوست

خواص شگفت انگیز کره کاکائو برای پوست

کره کاکائو:

کره کاکائو یکی از انواع چربی گیاهی است که از میوه درخت کاکائو استخراج می‌شود. در ترکیب کره کاکائو به طور متوسط بیشتر از 35 درصد اسید اولئیک وجود دارد و دمای ذوب تري گلیسیريدهای موجود در آن به دماي بدن نزديک است، کره کاکائو گران ترين جزء شکلات و مهم ترين جزء آن است، کره كاكائو انرژی‌بخش بوده، پوست را به خوبی تغذیه کرده و التهاب پوست را کاهش می­دهد و موجب شادابی پوست می‌شود.

خواص شگفت انگیز کره کاکائو برای پوست:

  • آنتی اکسیدانی:

    آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در کره کاکائو نه تنها پوست را برای مدت طولانی‌تری شاداب نگه می­دارند، بلکه با رادیکال های آزاد که اثرات مخربی بر روی پوست دارند مبارزه می­کند و با افزایش دفع سموم از سلول‌های پوست باعث بهبود فرآیند بازسازی سلول های  پوست، جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک و رفع التهابات پوستی می­شود و نرم و مرطوب شدن عمقی را برای پوست به ارمغان می­آورد.

کره کاکائو سرشار از آنتی اکسیدان‌های پلی فنولی است که به شادابی و محافظت پوست در برابر اشعه UV  کمک می­کند.

  • بهبود استریا:

    استریا یا ترک های پوستی در اثر تحلیل رفتگی در ناحیه درم و اپیدرم پوست در نواحی شکم، سینه و ران‌ها ایجاد می­شوند و شایع ترین نوع آن در دوران حاملگی و دوران لاغری افراد رخ می­دهند. کره کاکائو به عنوان ترکیب کمکی باعث بهبودی استریا می­شود زیرا دارای خاصیت مرطوب‌کنندگي قوی می­باشد و از آن براي درمان مواردي چون اگزما، خشکي پوست و درماتیت استفاده می‌شود.

  • مرطوب کننده غنی:

    کره کاکائو سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع مانند اسیدهای اولئیک، پالمیتیک و استئاریک است که همگی لایه‌های مختلف پوست را تغذیه و آبرسانی می­کنند، بنابراین یک نرم کننده عالی بر روی پوست است و به عنوان یک چربی و نرم کننده پوست مورد استفاده قرار می­گیرد و در درمان لکه‌های پوستی مفید بوده و پوست را در برابر خشکی محافظت و از چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می‌نماید.

کرم-ژل آبرسان ماموریتا مناسب پوستهای خشک و معمولی به علت‌ دارا بودن کره کاکائو  به تغذیه پوست، افزایش دفع سموم از سلول‌های پوست، بهبود فرآیند بازسازی سلول های  پوست، جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک و رفع التهابات پوستی کمک می­کند و نرم و مرطوب شدن عمقی را برای پوست به ارمغان می­آورد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *