سلامتی

آلانتوئین چیست؟

آلانتوئین چیست

آلانتوئین چیست؟

در طی متابولیسم اسید اوریک در بدن جانوران و حتی باکتری ها آلانتوئین تولید می­شود. آلانتوئین در بعضی از گیاهان (مانند آلوئه ورا، چغندر قند، جوانه گندم و بابونه) نیز یافت می­شود. علاوه بر منشا گیاهی و جانوذی، می‌توان آلانتوئین را در آزمایشگاه به صورت مصنوعی تولید کرد.

آلانتوئین مورد استفاده در کرم-ژل آبرسان ماموریتا دارای منشا گیاهی است که مرغوبیت بهتری دارد.

فواید آلانتوئین برای پوست چیست؟

  • آلانتوئین تاثیر مفید بر حفظ رطوبت پوست دارد و قرمزی و خشکی پوست را پس از دست رفتن آب لایه اپیدرم به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، رطوبت را از محیط جذب و به پوست منتقل کرده در نتیجه سد پوستی تقویت می­شود تا پوست ظاهری شاداب‌تر داشته باشد.
  • آلانتوئین بازسازی کننده سلول‌های پوست است که با تحریک فیبروبلاست‌های پوست، سنتز کلاژن تحریک شده و در نتیجه بازسازی و بهبود زخم‌های پوستی را تسریع می بخشد و خارش و زبری پوست را از بین می‌برد.
  • آلانتوئین ترمیم کننده اسکار(جای زخم) است. ماهیت کراتولیتیکی (لایه برداری ملایم) دارد و سلول‌های مرده پوست را تشویق می­کند تا از بین بروند در نتیجه لایه‌های سرسخت و ضخیم شده پوست نرم می­شوند.

کرم-ژل آبرسان ماموریتا به علت دارا بودن آلانتوئین  دارای خواص التیام بخش بوده و باعث سرعت بخشیدن به امر بازسازی پوست، ترمیم تحریکات و بهبود بافت‌های تحریک شده می­شود و به کاهش التهاب ناشی از خشکی پوست نیز کمک می­کند و استفاده از آن برای پوست حساس به علت حفظ رطوبت در پوست بسیار مناسب می‌باشد، آلانتوئین همچنین خارش و زبری پوست را از بین می­برد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *